یائسگی و10 نکته برتر برای کاهش وزن دررژیم کتو

یائسگی

تاثیر یائسگی در افزایش وزن و چاقی

ازمایش بر روی یک خانم 50 ساله به نام خانم حسینی که بیش از 5 سال است که طبق رزیم کتو می خورد.

این خانم در اوایل دوره رزیم خیلی روی ان کار کرده بود و وزن خود را در قالب (69 کیلو گرم)سالم و پایدار در قاب قد (174سانتی متری) خود نگه می داشت.

ولی پس از ان،حدود (18ماه) پیش او یائستگی را پشت سر گزاشت.اخرین دوره وی حدود 12 ماه پیش بود،ناگهان ترازو شروع به بالا رفتن کرد.

انچه در گذشته خیلی خوب جواب میداد دیگر برای او جواب نمیداد.

 

طبق گفته این خانم :

“این زمان ترسناکی است زیرا احساس می کنید آنچه در بدن شما اتفاق می افتد در بسیاری از سطوح از کنترل شما خارج است“

او در اطرافیان و دوستانش دیده است که زنان نسبت تغیر یائسگی افزایش وزن قابل توجهی دارند و او نمی خواست این اتفاق برای خودش نیز بیوفتد.

نه ماه پیش ، او تصمیم گرفت رژیم کتو سختگیرانه تر را امتحان کند و با پیروی از توصیه های متخصص تغذیه از این روش غذایی بهره مند شود.

با آزمایش ادرار خود را با keto stix می دید که وی در حال بیرون راندن کتون ها در محدوده کم تا متوسط است. اما هنوز هم وزن او در حال افزایش بود – او در طول 7 ماه کتو خوردن کمی (3 کیلوگرم) بدست آورد.

و در لباسهایش احساس تنگی و ناراحتی می کرد. چه اشتباهی کرده بود؟

در اخر این خانم با سن 50 سال گفت : ” به نظر می رسد مهم نیستم که چه کاری انجام می دهم.” “من می پذیرم که یائسگی با تغییراتی در بدن همراه خواهد بود ، اما من ناامید شده ام که به نظر نمی رسد جلوی افزایش وزن را بگیرم.”

یائسگی

 

یک مشکل رایج

خانم حسینی تنها نیست. بسیاری از خانمها در سالهای منتهی به آخرین دوره قاعدگی خود می بینند که در کنار علائم دیگری مانند گرگرفتگی ، عرق شب و مشکلات خواب ، شکم آنها حجیم شده و وزن آنها افزایش می یابد.

بیش از 40 میلیون زن در ایالات متحده ، 13 میلیون نفر در تخمین زده می شود که انگلستان و میلیون ها نفر دیگر در سراسر جهان یائسگی را پشت سر می گذارند ، که معمولاً بین 49 تا 52.2 سال رخ می دهد.

در گوگل ، پس از تایپ “افزایش وزن وارد” ، کلمه “یائستگی” همان چیزی است که بیشترین عبارت جستجو برای تکمیل عبارت است.

ما دوست داریم کمک کنیم و بسیاری از خوانندگان ما زنان بالای 45 سال هستند و ما می دانیم که رژیم های کتو و کم کربوهیدرات برای کاهش وزن و بهبود سلامتی مورد توجه آنهاست.

بسیاری از زنان در این گروه سنی با اتخاذ روش کم خوردن کربوهیدرات یا کتو برای خوردن از نتایج به دست آمده خوشحال هستند. اما اگر نتوانید به نتایج مورد نظر خود برسید ، چه می کنید؟

خانم حسینی توضیح داد که چگونه طبق رژیم کتو می خورد ، هفته ای 5 بار ورزش می کرد ، به ندرت تنقلات و آجیل یا پنیر استفاده می کرد ، حدود سه تا پنج لیوان الکل در هفته می نوشید (شراب خشک قرمز یا سفید ، prosecco یا ودکا و سودا) و نوشیدن قهوه سبز در صبح.

وی در مورد مشکلات تیروئید، مورد آزمایش قرار گرفته بود و به او گفته شد که عملکرد تیروئید وی طبیعی است.

 

چه توصیه ای می توانیم به او بدهیم؟

پاسخ ما این بود که روزه متناوب را امتحان کنیم – و در مورد 3 با جزئیات بیشتری توضیح داده شده است.

اما برای رسیدن به حقیقت در چالش های افزایش سنگین وزن پس از یائسگی ، ما ادبیات پزشکی راجع به آنچه در مورد تغییر در متابولیسم و نیازهای انرژی در دوران یائستگی را مورد بررسی قرار دادیم. ما همچنین از دانش و تجربه برخی از کارشناسان رزیم کتو خود استفاده کردیم

ما ده عمل انجام داده ایم که ممکن است به شما در جلوگیری از مشکلات مربوط به وزن یائسگی کمک کند و در صورت تجربه یک فلات در هنگام خوردن کربوهیدرات پایین ، باعث کاهش وزن می شود.

 

یائسگی

 

کاهش وزن در دوران یائسگی

در واقع ، اینکه زنان یائسگه برای کاهش وزن چالش های بی نظیری دارند کمی بحث برانگیز است.

برخی مطالعات نشان داده اند که افزایش وزن خانم ها در دوران میانسالی بیشتر از عوامل پیری است

برخی دیگر خاطرنشان می کنند که کاهش استروژن (استرادیول یا E2) در یائسگی نیازهای زنان را کاهش می دهد. و متابولیسم را کند می کند ،

مکان انباشت چربی بدن را از باسن به شکم تغییر می دهد و با افزایش میزان سندرم متابولیک همراه است.

دکتر وندی کوهت ، از دانشگاه کلرادو دنور ، برنامه IMAGE خود را (بررسی متابولیسم ، سن ، جنسیت و ورزش) رهبری می کند و بیش از 20 سال است که در مورد تأثیر یائسگی مطالعه می کند.

وی در یک پست خبری سال 2016 گزارش داد که در دوران یائسگی متابولیسم های زنانه روزانه حدوداً 50 کالری کاهش می یابد و خانم ها میل بیشتری به مواد غذایی ، فعالیت کمتر و کاهش بیشتر عضلات را تجربه می کنند که منجر به افزایش تدریجی وزن با گذشت زمان می شود.

لازم به ذکر است که یائسگی خود، با گذشت سالها بسیار مورد بررسی قرار گرفته است

نکته ای که توسط سایر مفسران به اشتراک گذاشته شده است ؛ توجه به تأثیر آن بر سلامتی و سلامتی میلیون ها زن می باشد.

 

دکتر سارا هالبرگ اظهار داشت:

“افزایش وزن در یائسگی اتفاق می افتد همه ما آن را می دانیم اما تحقیقات هنوز نمی توانند به طور کامل توضیح دهند که چرا.

مسئله ای جهانی می باشد که به طور کلی درک نمی شود. این که چرا زنان در یائسگی که کمبود کربوهیدرات یا کتو مصرف می کنند باید دچار انسداد یا حتی افزایش وزن شوند نیز مشخص نیست.

 

ما قصد داریم تا این موضوع را بهتر درک کنیم.

در اینجا ده نکته برتر از متخصصان برای بیرون راندن شما از اضافه وزن کاذب که مربوط به زنان در یائسگی است ، یا هر کسی که یک فلات لاغری را تجربه می کند یا موفقیت کافی در مصرف غذای کم کربوهیدرات دارد یاداور می شویم.

 

کتو

رژیم کتوژنیک

 

1. مقدار مناسب پروتئین را دریافت کنید

برای کاهش وزن ، پروتئین باید کافی باشد اما زیاد نه.

دکتر هالبرگ می گوید: “از نظر من شماره یک علت چاقی ، پروتئین بیش از حد است.”

زنان در مقایسه با مردان بسیار راحت تر می توانند پروتئین مصرف کنند. اگر شما و همسرتان به اندازه استیک میل می کنید ، احتمالاً زیاد مصرف می کنید. ”

توصیه کلی گروه متخصصان  این است که بین 1.0 تا 1.7 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن مرجع در روز میل کنید.

بنابراین زنی که وزن بدن مرجع آن (وزن واقعی بدن) 70 کیلوگرم نباشد (154 پوند) باید 70-119 گرم پروتئین در روز هدف بگذارد.

اگر واقعاً علاقه ای به شمارش گرم ندارید ، ممکن است بخواهید پیشنهادی را از دکتر هالبرگ امتحان کنید تا یک “هفته باهوش” انجام دهد و احساس گرسنگی و پر بودن خود را بازیابی کنید.

در اینجا چگونگی بیان دکتر هالبرگ آورده شده است: مشکل و مبارزات همه افرادی که می بینیم ، نه فقط زنان در یائسگی، این است که آنها نمی دانند گرسنگی و تمامیت واقعاً چیست.

آنها بعد از سالها و دهه ها رژیم کم چرب و کم کربوهیدرات به ما می آیند.

بنابراین آنها به احساس کمال عادت می کنند که پر از کامل است. ما باید خودمان را مجدداً آموزش دهیم تا درک کنیم که “به اندازه کافی کامل” روشی است که باید احساس کنید.

مردم غالباً می گویند: OMG 

من خیلی غذا خوردم و احساس می کنم بسیار پر و نفرت انگیز هستم. به این ترتیب است که آنها احساس می کنند کامل شده اند و باعث احساس ناراحتی بعد از خوردن غذا می شود.

بنابراین بازیابی سیستم حسی آنها برای پذیرش “کافی کامل” چیزی است که شما باید با آن کار کنید.

بنابراین اگر ما یک فلات داشته باشیم و با این مشکل دست و پنجه نرم کنیم ، اولین چیزی که مردم می گویند این است:

“باید برگردم به حساب کالری؟” نه ، نه ، نه! یک هفته مراقب داشته باشید.

آنچه در ذهن من است این است که این بیمار قصد دارد یک هفته را به این امر اختصاص دهد ، زیرا به زمان نیاز دارد.

بنابراین اگر برای صبحانه عادت دارید دو عدد تخم مرغ و دو نوار بیکن بخورید ، در طول هفته ذهن فقط یک تخم مرغ و یک تکه بیکن را به سفره می آورید.

و شما آن را می خورید. سپس شما باید 20 دقیقه صبر کنید – و این جایی است که سرمایه گذاری زمان فرا می رسد. بعد از 20 دقیقه از خود بپرسید ، آیا من واقعاً هنوز گرسنه هستم؟

شما باید به خودتان فرصت دهید تا یاد بگیرید چگونه بفهمید که کامل هستید یا هنوز گرسنه هستید.

و بنابراین این کار را برای هر وعده غذایی ، به مدت یک هفته انجام می دهید.

و شما در بعضی مواقع متوجه خواهید شد که مقدار مناسبی می خورید ، زیاد غذا می خورید ، یا خیلی کم می خورید.

شما در بعضی از وعده های غذایی متوجه خواهید شد ، ‘من زیاد می خوردم.

من به آن تخم دوم یا هر چیز دیگری احتیاج ندارم. “این راهی است که بدون احتساب کالری ، این کار را بر اساس نیاز بدن انجام دهید.

و با نیازهای بدن خود در تماس باشید. ” فقط بخاطر بسپار ، بخاطر داشته باشید ، دریافت پروتئین می تواند یک عمل متعادل کننده باشد.

پروتئین خیلی کم در طولانی مدت ، به خصوص با افزایش سن ، می تواند منجر به رشد ضعیف ماهیچه ها و ضعف شود. 8 در راهنمای مبتنی بر شواهد درباره پروتئین در رژیم غذایی کم کربوهیدرات بخوانید.

 

 

2. بیش از حد چربی نخورید هنگامی که چربی سازید

مهم است که از مصرف چربی اضافی خودداری کنید.

یکی از لذت های کم مصرف کربوهیدرات ، کتو خوردن شامل چربی در هر وعده غذایی بعد از سالها اجتناب از آن است. کارشناسان خاطرنشان می کنند ، اما رژیم غذایی کتو به دلیل داشتن چربی ، چربی کافی نیست.

اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید ، مجبور هستید به جای اینکه تمام انرژی مورد نیاز خود را با خوردن چربی مصرف کنید ، باید چربی های خود را برای انرژی بسوزانید.

بنابراین اگر در حال تلاش برای کاهش وزن هستید ، قهوه ضد گلوله و بمبهای چربی را فعلاً متوقف کنید.

دکتر نایمان خاطرنشان می کند: وقتی افراد برای اولین بار رژیم کتو کم کربوهیدرات را شروع می کنند ، غالباً کربوهیدرات زیادی مصرف می کنند و به گلوکز وابسته هستند.

در ابتدا ، او به آنها می گوید مقدار نامحدودی از چربی سالم میل کنند تا زمانی که کاملاً چربی سازگار نشوند. او می گوید: “شما می دانید که چربی سازگار هستید زیرا می توانید مدت زیادی بدون غذا خوردن بروید.”

با این حال ، هنگامی که آنها شروع به سوزاندن چربی کردند ، او دوباره چربی را مقیاس می دهد تا به فروشگاه های چربی خود دسترسی پیدا کند و آنها را بسوزاند.

بنابراین اگر یک غرفه کاهش وزن را تجربه می کنید ، متخصصان ما توصیه می کنند که چربی را که مصرف می کنید ، نگاه کنید و ببینید که در کجا ممکن است کاهش یابد بدون آنکه قربانی کامل شود یا باعث بازگشت هوس ها و نوسانات قند خون شود.

خود را گرسنه نکنید بلکه مراقب چربی های اضافی باشید. خانم حسینی تصمیم گرفت تا حالا قهوه ضد گلوله خود را قطع کند. دکتر هالبرگ خاطرنشان می کند که مصرف بیش از حد چربی در مایعات ، به خصوص کرم شلاق کامل چربی ، آسان است.

“کسی وارد خواهد شد و می گوید در فلات کاهش وزن قرار دارد. ما به رژیم غذایی آنها خواهیم رسید و خواهیم دید که آنها شش قهوه را مصرف می کنند ، و در هر یک از آنها دو قاشق غذا خوری کرم شلاق خورده است.

دکتر نعمان می گوید: “هنگامی که وزن ایده آل خود هستید ، می توانید چربی ها را به آن اضافه کنید و تمام کره مورد نظر خود را بخورید.” دکتر فونگ در یک پست محبوب قبلی در مورد این مفهوم از مصرف بیش از حد چربی و چگونگی کاربرد آن برای بعضی از افراد ، از جمله نقش مقاومت لپتین در غرفه های کاهش وزن بحث کرد.

کتو

3. روزه متناوب بعد از سازگاری با چربی

در یاسگی ممکن است دریابید که مشکلات گرسنگی شما کاهش می یابد ، و این باعث می شود دوره های طولانی تر و بدون خوردن غذا راحت شود.

بسیاری از افراد به طور طبیعی صبحانه را از خوردن غذا متوقف می کنند – وقتی بیدار می شوند ، گرسنه نمی شوند.

قانون شماره یک خوردن کم کربوهیدرات این است که هنگام گرسنگی خوردن را بخورید و وقتی پر هستید متوقف شوید.

بنابراین اگر گرسنه نیستید ، روزه های متناوب (IF) را امتحان کنید.

با پرش از صبحانه و فقط خوردن ناهار و شام در یک پنجره 8 ساعته شروع کنید که به آن سریع ساعت 16: 8 گفته می شود. یا می توانید یک شب خوردن شام را امتحان کنید ، بعد از آن روز بعد از شام روزه بگیرید که به روزه 24 ساعته معروف است.

خانم حسینی در یک توصیه 24 ساعته به همراه توصیه های ما به همراه 24 روزه 16: 8 اضافه کرد. من تعجب کردم که چقدر آسان بود. من گرسنه نبودم. ”

ورود به سبک زندگی LCHF بسیار ساده و آسان است.

دکتر فونگ پیشنهاد می کند که روز به روز همان روزه روزه ندهید بلکه “آن را تغییر دهید“.

به عنوان مثال

، یک روز روز 16: 8 روزه بگیرید ، یک روز 24 ساعته سریع ، و به دنبال آن یک روز از خوردن منظم.

وی اظهار داشت که این امر به این دلیل است که بدن دارای یک فیزیولوژیک قوی است که به دنبال هموستاز – تعادل انرژی است.

وی می گوید: “هرگاه بدن در معرض محرک ثابت باشد ، با آن سازگار می شویم.” 12 با این وجود هالبرگ احتیاط می کند ، در مورد روزه های بسیار طولانی که چند روز طول می کشد.

“اگر شما از خوردن وعده های غذایی خودداری می کنید زیرا در هنگام خوردن یک رژیم غذایی کم چرب و کم چرب ، گرسنه نیستید ، بسیار خوب است.”

اما او نگران روزه های بسیار طولانی است که در آن مردم از علائم گرسنگی چشم پوشی می کنند ، و همچنین احتمال بروز مایعات فیزیولوژیکی خطرناک و عدم تعادل الکترولیتی به نام سندرم پذیرایی را دارد که می تواند بعد از روزه های طولانی مدت طولانی به طول انجامد و روزهای زیادی طول بکشد ، به محض از سرگیری غذا خوردن طبیعی.

13 درصد هنگامی که افراد کم کربوهیدرات ، کتو خوردن انجام می دهند ، اغلب 16 یا 24 ساعت گرسنه نیستند. چنین روزه هایی ایمن و سالم هستند ، تا زمانی که وزن خود را برای از دست دادن دارید. اما اگر کم وزن هستید از روزه گرفتن خودداری کنید. وقتی گرسنه اید بخورید ، وقتی که نیستید ، نخورید و وقتی پر هستید ، متوقف شوید. در راهنمای ما برای روزه متناوب و چگونگی بهتر شکستن روزه بیشتر بخوانید.

 

4- مراقب خزش کربوهیدرات باشید هنگامی که مدتی سبک زندگی کم کربوهیدرات و کتو را دنبال کردید

ممکن است کربوهیدرات ها به رژیم غذایی خود بازگردند ، به ویژه در قالب سس ها ، چاشنی ها ، میوه ها و میان وعده های آجیل.

شما دوباره می خورید و دوباره به کمتر از 20 گرم کربوهیدرات برش داده اید.

آجیل هایی مانند بادام زمینی ، بادام و پسته به راحتی پرخوری می شوند و می توانند حاوی کربوهیدرات کافی برای کمک به غرفه کاهش وزن باشند.

مثلاً یک فنجان پسته دارای 34 گرم کربوهیدرات است

هم اکنون از دوچرخه سواری کربوهیدرات یا تقلب وعده های غذایی خودداری کنید.

دکتر وستمن می گوید: “برای افراد مقاوم به انسولین ، اگر در کتوز وجود داشته باشند اما یک وعده غذایی کربوهیدرات مصرف کنند ، ممکن است تا سه هفته کتوز را در بعضی افراد متوقف کند.”

جکی Eberstein می گوید ، نگه داشتن کربوهیدرات زیر 20 گرم باعث کاهش وزن با کنترل بیشتر بر گرسنگی و هوس می شود.

خانم حیسینی میان وعده های مغذی خود را قطع کرد و احساس می کند که در کنار روزه های متناوب ، با انجام این کار در گرفتن مقیاس کمک کرده تا سرانجام به سمت پایین حرکت کند.

 

5- الکل را قطع کنید

بسیاری از مردم این واقعیت را دوست دارند که در رژیم کم کربوهیدرات یا کتو می توانند هر از گاهی یک لیوان شراب خشک سفید یا قرمز بنوشند.

با این حال ، اگر در حال تجربه کاهش وزن یا افزایش وزن  در یائسگی هستید ، فعلاً تمام الکل را قطع کنید تا دوباره کاهش وزن شروع شود.

حتی چند نوشیدنی در هفته ممکن است باعث ایجاد بن بست شود. سامانتا (یک خانم مسن موفق در رژیم کتو) می گوید:” من عاشق لیوان شراب در جمعه شب خودم بعد از یک هفته سخت ، اما اکنون آن را قطع خواهم کرد.

 

6. از شیرین کننده ها خودداری کنید

اگر در رژیم غذایی کم کربوهیدرات یا کتو از شیرین کننده های مصنوعی مانند آسپارتام یا سوکرالوز استفاده کرده اید ، متخصصان ما توصیه می کنند خودتان را از این کارها جدا نکنید.

دکتر وستمن توصیه می کند: “در حالی که مطالعات علمی کاملی انجام نشده است ، به طور بی حسی وقتی متوجه می شویم که افراد از شیرین کننده های مصنوعی خلاص می شوند ، آنها قادر به کاهش وزن هستند. 18 و سریعتر آنها را بیاموزید.”

 

7. تمرین وزنه برداری انجام دهید

در حالی که شما نمی توانید راه خود را از یک رژیم غذایی بد ورزش کنید ، اضافه کردن وزنه برداری باعث ایجاد عضلات می شود که می تواند به افزایش متابولیسم شما کمک کند.

دکتر Naiman.20 می گوید: “هرچه ماهیچه بیشتری اضافه کنید ، حساسیت به انسولین نیز بهتر است ، بنابراین هر نوع فشار مقاومتی که به عضله اضافه کنید می تواند برای کاهش وزن بسیار عالی باشد.”

افزایش وزن لازم نیست بیش از حد باشد – 90 ثانیه در هر گروه ماهیچه ای ، دو بار در هفته ، می تواند این کار را انجام دهد. اما او متذکر می شود که باید وزن آن به اندازه کافی سنگین باشد که پس از حدود 10 تا 15 لیفت (تکرار) شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهید.

به این عمل بلند کردن نارسایی عضلانی گفته می شود.

“فقط اگر به شکست کامل بروید ، بدن خود را متقاعد می کنید که به اندازه کافی قوی نیستید.

بدن شما ماهیچه اضافه نخواهد کرد ، مگر اینکه شما پیام مورد نیاز خود را ارسال کنید. ”

 

دکتر وستمن

هرگز به عنوان اولین قدم برای کاهش وزن ورزش نمی کند. او از بیماران می خواهد که ابتدا روی رژیم غذایی تمرکز کنند.

“اما بعداً ، اگر اوضاع دیگر به خوبی کار نکنند و هنوز وزن قابل توجهی برای از دست دادن وجود دارد ، من کلمه E را انجام می دهم.

اما من سعی می کنم آنها را به مواردی که برایشان جالب است برگردانم.

ورزش می تواند به شما در رسیدن به فلات کمک کند.

دکتر هالبرگ خاطرنشان می کند که ورزش شدید گاهی اوقات می تواند یک فلات با وزن کاذب ایجاد کند.

وی گفت: “اگر شما تا به حال دچار درد می شوید ، عضله می ریزید – این یک چیز خوب است.

به این ترتیب ما می توانیم با ریز اشک ، عضله بسازیم. ” اما برای مقابله با آن ، بدن یک پاسخ التهابی کوچک را تنظیم می کند ، که ممکن است باعث شود افراد مایعات را حفظ کنند.

“بنابراین پس از یک تمرین شدید ممکن است چند پوند در طول شب پرش کنید. این یک فلات واقعی نیست ، یک فلات شبه است. اطمینان حاصل کنید که روزهای استراحت بین ورزش سنگین برای بهبودی بدن وجود دارد.

 

8- به اندازه کافی بخوابید در دوران یائسگی 

بسیاری از خانم ها دریافتند که کیفیت خواب آنها پس از یائسگی به شدت خراب می شود ، اغلب به دلیل گرگرفتگی و تعریق شبانه.

دکتران فونگ و هالبرگ توصیه می کنند که زنانی که در ارتفاعات کاهش وزن قرار دارند ، هدفشان بهبود خواب است. خواب با کیفیت پایین می تواند سطح کورتیزول را افزایش دهد ، یک هورمون استرس همراه با افزایش چربی شکمی .

نکاتی برای خواب بهتر شامل موارد زیر است:
  1. در یک اتاق خنک و تاریک بخوابید.
  2. از شاخه های گوش و سایه چشم استفاده کنید.
  3. قبل از خواب زمان صفحه نمایش و نور آبی را محدود کنید (یا عینکی را که باعث جلوگیری از نور آبی می شود) امتحان کنید.
  4. هر روز به رختخواب بروید و همزمان بیدار شوید.
  5. نوشیدن قهوه را تا ظهر متوقف کنید و مصرف کافئین را به هر شکل محدود کنید.
  6. قبل از خواب از الکل خودداری کنید.
  7. هر روز در معرض نور طبیعی روز قرار بگیرید.

 

9. استرس را کاهش دهید

استرسهای زندگی خود را بررسی کنید و ببینید که آیا می توانید کاری برای کاهش برخی از آنها انجام دهید یا خیر.

استرس باعث آزاد شدن کورتیزول می شود که ممکن است باعث گرسنگی شود و بدن شما را برای ذخیره چربی شکمی تشویق کند اما در مورد استرس استرس نداشته باشید – این یک برد نیست.

بسیاری از زنان یائسگی دریافتند که در ساندویچ کودکان هنوز وابسته و والدین پیری یا بیمار گرفتار شده اند.

مرگ عزیزان نیز ممکن است در سالهای یائسگی شایع تر شود.

دکتر هالبرگ می گوید: “وقتی می بینیم مردم در حال مبارزه و برخورد با یک فلات هستند یا کاملاً از واگن سقوط می کنند ، دلیل شماره یک بحران زندگی است.”

زن و مرد گفت: “همه ما بحران زندگی داریم ، زن و مرد – تمام زندگی ما هرج و مرج مدیریت شده است. ما به مردم توصیه می کنیم مکانیزم های مقابله را برای مقابله با استرس برنامه ریزی کنند. “

دکتر فونگ خاطرنشان می کند ، استرس می تواند باعث ایجاد خوردن عاطفی نیز شود که دلیل دیگری از غفلت یا افزایش وزن است

شخصیت و تفاوت های فردی 2014:

استرس و خوردن عاطفی: نقش واسطه ای اختلال در خوردن غذا [شواهد بسیار ضعیف] تکنیک های یوگا ، مدیتیشن و ذهن آگاهی ، پیاده روی های آرامش بخش یا دیگر انحرافات و سرگرمی های دلپذیر را امتحان کنید.

دکتر هالبرگ یک هفته از خوردن آهسته و آگاهانه توصیه می کند ، جایی که واقعاً به سلیقه ، بافت ها و نشانه های گرسنگی توجه می کنید.

به آرامی ، عمدی و با ذکاوت بخورید. دکتر وستمن متذکر می شود که حتی نگرانی در مورد وزن شما می تواند یک عامل استرس زا باشد.

اگرچه نظارت بر وزن و میزان مصرف مواد غذایی بسیار مفید است ، اگر بیش از حد استرس زا باشد ، دکتر وستمن پیشنهاد می کند که برای مدتی این موارد را تحت نظر قرار ندهید و فقط به احساس خود ادامه دهید.

 

10. واقع بین باشید

هر دو دکتر هالبرگ و جکی ابرستین توجه دارند که انتظارات واقع بینانه برای زنان در هر سنی بسیار مهم است.

برخی از خانمها در مقیاس هدف قرار می گیرند ، شاید از دیرباز یا با وزن ایده آل که هرگز به آن دست نیافته اند – عده ای که هیچ ارتباطی با سلامت و سلامتی واقعی آنها ندارند.

دکتر هالبرگ می گوید: “این یکی از موضوعات بسیار بزرگی است که من برای زنان می بینم – آنقدر درگیر روانشناسی ، عزت نفس و فشارهای اجتماعی است و از بسیاری جهات خارج از کنترل زنان است.”

آنها به جای آنچه که برای آنها سالم باشد ، به روشهایی که فکر می کنند باید باشند ، تسلیم نمی شوند.

اگر پیروزی را فقط در مقیاس ببینید ، می خواهید خود را خرابکاری کنید.

” جکی Eberstein موافق است: “موفقیت خود را با از دست دادن اینچ به جای مقیاس اندازه گیری کنید

” او شما را تشویق می کند که بپذیرید که کاهش وزن در سنین میانسالی کندتر از زمان جوانی شما خواهد بود.

“به یاد داشته باشید که در مسافت طولانی در این امر حضور دارید. این یک سرمایه گذاری در سلامتی شما با افزایش سن است. دارای صبر. هدف بلند مدت شما ایجاد تغییر دائمی در شیوه زندگی و از بین رفتن چربی اضافی است. ”

برای خانم حسینی، این نکته آخر حس کاملی دارد.

“در تمام اینها من واقعاً سعی می کنم از جسمی که در آن هستم لذت ببرم. ماهیچه ها و پوست و موهای خوبم را جشن می گیرم. او می گوید که من سالم هستم و به نظر سالم می رسم. “من با LCHF و کتو ، با خوردن تمام مواد غذایی بسیار عالی است – انرژی عالی ، دستگاه گوارش ، تمرکز.

بنابراین من خوشحالم که بدون در نظر گرفتن مقیاس ، به این روش غذا می خورم.

من واقعاً احساس می کنم که برای زنان در یائسگی این مسئله اساسی است – متعادل کردن میل به از دست دادن (یا افزایش وزن) با تمرکز بر سلامت جسمی و روانی ، به سن و سال با فیض و نشاط.

” اطلاعات بیشتر در مورد وزن ، سلامتی و خوشبختی را در راهنمای مبتنی بر مطالب ما بخوانید. 

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید